W trakcie zakończonego wczoraj długiego weekendu Ratownicy Grupy Krynickiej , oprócz służby pełnionej w CSR Krynica oraz RSR Piwniczna, pełnili również dyżury w schroniskach na Przehybie, Hali Łabowskiej, Magurze Małastowskiej jak również w Banicy. A także zabezpieczali „Bieg Wierchami” na terenie Rytra.

Łącznie w ciągu 4 dni weekendu Kryniccy GOPRowcy interweniowali 4 razy

W czwartek ratownicy dostali informację z CPR o wypadku rowerzysty na trasie downhilowej w Wierchomli. Do zdarzenia zadysponowani zostali dyżurni z Piwnicznej, którzy podbierając po drodze zespół z PRM, dotarli na miejsce i po udzieleniu pomocy, przetransportowali poszkodowanego do karetki.

Trzy godziny później również ratownicy stacjonujący w piwnicznej dostali wezwanie tym razem, do Kobiety w wieku 47 lat z urazem nogi, która znajdowała się na niebieskim szlaku prowadzącym na Rogacze.

Także w piątek uraz kończyny dolnej był przyczyną interwencji ratowników w okolicach Hali Pisanej.

W niedzielę na zakończenie dnia dyżurny w Centrali odebrał telefon o poparzonym dziecku w jednej z chat górskich w przysiółku nad Piwniczną. W podane miejsce pilnie udali się ratownicy z Piwnicznej którzy po dotarciu i zaopatrzeniu półtorarocznego poparzonego dziecka rozpoczęli natychmiastową ewakuację do miejsca spotkania się z karetką pogotowia.Fot. Miłosz Dobrowolski