Drugi miesiąc wakacji, sierpień dobiegł końca. Poniżej krótkie podsumowanie niektórych działań Grupy Krynickiej.

W nocy 1/2 sierpień ratownicy biorą udział w poszukiwaniach mężczyzny w rejonie gminy Chełmiec. Działania kończą się sukcesem o godzinie 4 nad ranem

07.08 wezwanie z CPR do osoby z urazem nogi na szlaku zielonym z Jaworzyny Krynickiej. Zespól z CSR KRYNICA po dotarciu na miejsce i zaopatrzeniu, transportuje poszkodowana do karetki na polanie Izwór

08.08 Kryniccy Ratownicy biorą udział w próbnej ewakuacji kolei krzesełkowej w ośrodku Słotwiny Arena

09.08. ok. godziny 17 dzwonią turystki, które pobłądziły w rejonie przeł. Wysowskiej. Dzięki dokładnemu wywiadowi ratownik dyżurny naprowadza zagubione do szlaku, a te następnie trafiają do miejsca docelowego

15.08. o godzinie 15 ratownik dyżurny odbiera informacje z Bacówki nad Wierchomla o tym, że w rejonie Pustej Wielkiej mężczyzna został ugryziony przez żmije. Z CSR Krynica wyrusza zespól ratowników, który po dotarciu i zabezpieczeniu poszkodowanego, niezwłocznie transportuje poszkodowanego do karetki.

Chwile po zakończeniu poprzednich działań ratownicy dostają informacje od turysty, który doznał kontuzji nogi na czerwonym szlaku (na odcinku Jaworzyna - Runek). Ratownicy docierają do poszkodowanego, zabezpieczają złamanie kości udowej i transportują poszkodowanego do szpitala.

21.08 Grupa Krynicka wspólnie z Policją oraz Strażą Pożarną prowadzi poszukiwania 60-letniego mężczyzny w rejonie wsi Staszkówka. Poszukiwania kończą się sukcesem.

26.08 dyżurny dostaje informację o osobie zaginionej, która nie dotarła do schroniska na Przehybie, dzięki współpracy z Policją udało się zlokalizować zaginionego.

30.08. dyżurny w CSR Krynica odbiera zgłoszenie o zaginięciu 2 osób, które wybrały się na grzyby w rejonie wsi Wojkowa. Ze stacji centralnej wyrusza zespół rozpoznawczy oraz powiadomieni zostają ratownicy systemem SMS. Kilka minut później zaginieni odnajdują się cali i zdrowi.

31.08 Grupa Krynicka na zlecenie policji prowadzi poszukiwania w rejonie Chomranic.

Ponadto przez cały miesiąc ratownicy pełnili służbę w dyżurkach terenowych, patrolowali górskie szlaki oraz brali udział w zabezpieczeniach imprez odbywających się na terenie działania grupy.