Październik dobiega końca, do okien coraz śmielej zagląda zima, miejmy to na uwadze wybierając się na górskie szlaki. Pamiętajmy również o numerach ratunkowych w górach 601 100 300 / 985 oraz o aplikacji „Ratunek”.
A oto niektóre z działań Krynickich GOPRowców w mijającym miesiącu.

01.10. Z RSR Piwniczna wyjeżdżają ratownicy, którzy po podebraniu załogi Pogotowia docierają do chorego mężczyzny w rejonie Magór. Do zdarzenia zadysponowany zostaje śmigłowiec LPR który zabiera poszkodowanego do szpitala.
W tym samym czasie kolejni ratownicy uczestniczą w poszukiwaniach w rejonie Starego Sącza.

04.10. Kilka minut przed godziną 16 do Stacji Centralnej dociera informacja od turysty, który na szlaku czerwonym w okolicach Huzarów napotkał kobietę z urazem nogi. Do zdarzenia wyrusza zespół ratowników, który po dotarciu na miejsce i zabezpieczeniu poszkodowanej transportuje ją do szpitala.

7.10. Wyjazd ratowników do schroniska na Jaworzynie Krynickiej, gdzie turysta w wyniku upadku doznał urazu głowy.

08.10. W godzinach popołudniowych ratownicy prowadza poszukiwania zaginionego grzybiarza w rejonie Bartnego. Poszukiwania kończą się sukcesem w krótkim czasie.
Pod koniec dnia dyżurni z Piwnicznej wspomagają miejscową policję w dotarciu do interwencji w jednym z górskich przysiółków.

09.10. Zgłoszenie urazu nogi w rejonie Jaworzyny Krynickiej. Zespół z CSR Krynica, po dotarciu i zabezpieczeniu transportuje poszkodowaną w dół do szpitala.

10.10. CPR dysponuje ratowników do pomocy zespołowi pogotowia w dotarciu do poszkodowanej, która nie daje oznak życia w rejonie Kosarzysk. Niestety osoby tej nie udało się uratować.

12.10. Zespół ratowników wyjeżdża na Jaworzynę Krynicka w celu pomocy kobiecie z urazem nogi. Poszkodowana zostaje przewieziona do szpitala.

14.10. Zgłoszenie od turysty o wypadku rowerowym w rejonie Runka. Do zdarzenia wyruszają ratownicy z CSR, którzy po dotarciu na miejsce i zabezpieczeniu poszkodowanej transportują ją samochodem terenowym do karetki pogotowia .

15.10.W godzinach przedpołudniowych ratownicy dostają wezwanie do kobiety z problemami sercowymi w rejonie Chaty Magóry. Do zdarzenia wyrusza zespół z Piwnicznej, który po dotarciu transportuje poszkodowana do czekającej karetki Pogotowia
Na koniec dnia przez ok. 5 godzin prowadzone są wspólnie z Policją i Strażą Pożarną poszukiwania mężczyzny w Ropie. Poszukiwania kończą się szczęsliwie.

22.10. Telefoniczne powiadomienie od turysty który zagubił się w Beskidzie Niskim w rejonie Ożennej w czasie wycieczki rowerowej i nie jest w stanie określić swojego położenia a ze względu na wczesne rozpoczęcie wycieczki jest osłabiony. Ze stacji centralnej wyrusza zespół ratowniczy w rejon w którym powinien znajdować się zagubiony, a kolejny ratownik w tym samym czasie próbuje ustalić jego dokładne położenie i nakierować go do najbliższej wsi. Akcja kończy się sukcesem.