Spotkanie z kierownikami kolei linowych-podpisanie porozumienia o współpracy z Grupą Krynicką GOPR

W czwartek  29 listopada w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krynicy Zdroju odbyło się spotkanie kierowników kolei linowych z terenu chronionego przez SGRW „Krynica”.  Podczas spotkania między innymi przypomniano problemy  związane z działaniami ratowniczymi w przypadku awaryjnego zatrzymania kolei linowej oraz przedstawiono stan przygotowania poszczególnych służb i instytucji do nadchodzącego sezonu zimowego. Przypomniano  kierownikom zaktualizowaną procedurę dysponowania sił i środków KSRG do zdarzeń związanych z awaryjnym zatrzymaniem urządzeń transportu linowego zlokalizowanych na terenie powiatu nowosądeckiego.
W spotkaniu prócz kierowników kolejek linowych, strażaków PSP, przedstawicieli GOPR  wziął udział przedstawiciel Transportowego Dozoru Technicznego.
W tym roku spotkanie zorganizowane było po raz jedenasty .  W trakcie spotkania zostało podpisane nowe porozumienie o współpracy pomiędzy KM PSP w Nowym Sączu oraz Grupą Krynicką  GOPR. Zastąpiło ono  porozumienie, które zostało podpisane w 2004 roku.