Zima odeszła na dobre, za oknami piękna wiosna jednak warto zajrzeć w dziennik zdarzeń i wypadków w górach z miesiąca marca. I tak oto działania z poprzedniego miesiąca.
03.03. Ratownicy zostają powiadomieni o zabłądzeniu turysty w rejonie Przehyby. W miejsce zabłądzenia wyrusza ratownik dyżurujący na Przehybie który odnajduję wychłodzonego turystę. Na miejsce docierają również ratownicy z Piwnicznej którzy udzielają pomocy i transportując turystę do karetki pogotowia ratunkowego.
W tym samym czasie zespół ratowników z CSR Krynica wyjeżdża na Słotwiny gdzie wypadkowi uległ narciarz który jeżdżąc poza trasami nabił się na gałąź. 
05.03. Chwilę po godzinie 8 rano pełniący służbę w RSR Piwnicznej zespół ratowników wyjeżdża do osoby nieprzytomnej na Życzanowie. Po dotarciu na miejsce ratownicy wspólnie z zespołem PRM udzielają pomocy i transportują starsza poszkodowaną do karetki.
Popołudniu ratownicy z Krynicy transportują poszkodowanego narciarza ze Słotwin do Krynickiego szpitala.
07.03. Do stacji centralnej dociera zgłoszenie od turystki której towarzysz wycieczki doznał złamania nogi w okolicach Bacówki nad Wierchomlą. Do zdarzenia wyjechał zespół ratowników z Krynicy który po zaopatrzeniu turysty przetransportował go do szpitala.
08.03. Zespół ratowników w godzinach południowych wyjechał w rejon Jaworzyny Krynickiej gdzie urazu nogi doznała turystka. Ratownicy po udzieleniu pomocy przetransportowali i przekazali poszkodowaną do pogotowia.
12.03. Ponownie do urazu nogi wyjechał zespół ratowników z Krynicy tym razem na szlak turystyczny w okolicach góry Krzyżowej
14.03. Dyżurni z Piwnicznej w godzinach przedpołudniowych zostali zawiadomieni o zasłabnięciu mężczyzny w rejonie Trzmielówki. Po dotarciu na miejsce udzielaja pomocy i transportują poszkodowanego do pogotowia.
17.03. Akcja Poszukiwawcza w rejonie Złomistego Wierchu
22.03. W godzinach porannych prowadzone były poszukiwania dwóch osób które dzień wcześniej wyszły szukać poroży. W ciągu godziny udało się ustalić położenie i odnaleźć zdrowych poszkodowanych, którzy przenocowali w bezpiecznym miejscu.
Popołudniu ratownicy ponownie prowadzili poszukiwania tym razem w rejonie szczytu Jaworzyny Krynickiej szukali dzieci które oddaliły się od rodziców. Na szczęście bardzo szybko udaje się je zlokalizować w schronisku pod szczytem

Wybierając się na górskie wędrówki pamiętajmy o odpowiednim wyposażeniu oraz ubiorze i nie dajmy się zaskoczyć zmiennej wiosennej pogodzie. 
Numer ratunkowy w górach 601 100 300