Zakończył się kolejny miesiąc a razem z nim okres ferii zimowych. W miesiącu lutym ratownicy Grupy Krynickiej pełniący służbę górską przyjęli ponad 20 zgłoszeń o wypadkach w górach. Kilkukrotnie pomagali zespołom Pogotowia Ratunkowego w dotarciu do domostw, oraz prowadzili wyprawy poszukiwawcze.
Oto niektóre z odnotowanych w książce dyżurów zdarzeń.

06.02. W godzinach popołudniowych pracownicy Chaty Górskiej Cyrla zawiadomili o zasłabnięciu 17-letniego chłopca, w okolicach schroniska. Na miejsce wyjechał zespół z Piwnicznej, który po dotarciu na miejsce udzielił potrzebnej pomocy i przetransportował poszkodowanego.
W tym samym dniu w godzinach wieczornych ratownicy prowadzili poszukiwania turysty podróżującego Głównym Szlakiem Beskidzkim, z którym nie ma kontaktu. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.
07.02. Ratownicy z RSR Piwniczna w godzinach nocnych pomagali zespołowi Ratownictwa Medycznego w dotarciu do osoby nieprzytomnej w wysoko położonym domu w przysiółku Kordowiec. 
09.02. Po godzinie 2 w nocy dyżurny z CSR Krynica odebrał telefon o zaginięciu turysty, który wspólnie z grupą poruszał się z Bacówki nad Wierchomlą w kierunku Jaworzyny. Odłączył się od grupy i nie dotarł do celu. Ze stacji Centralnej wyruszają zespoły poszukiwawcze. Poszukiwany zostaje odnaleziony po godzinie czasu, cały i zdrowy.
Rano ratownicy z CSR Krynica transportują ze Stacji Narciarskiej Arena mężczyznę ze złamaną nogą. Chwilę później wyjeżdżają do narciarza z urazem barku na polane Izwór , w miejsce gdzie nie ma możliwości dojazdu normalna karetka.
10.2. Tuż po godzinie 12 z CSR Krynica wyjeżdża zespół do pomocy osobie z urazem nogi w rejonie drogi Kusznikówki na stokach Jaworzyny Krynickiej. Chwile po tym wyjeździe ten sam zespół ratowników udał się na Górę Parkową do turysty ze złamaną nogą.
13.02. Do Stacji Centralnej w godzinach nocnych wpływa zgłoszenie o pobłądzeniu grupy harcerzy w rejonie Magury Małostowskiej. Dzięki aplikacji „Ratunek” udaję się Ich bardzo szybko naprowadzić na właściwy szlak i chwilę później cali i zdrowi docierają do schroniska.
Rano kolejny zespół ratowników udał się na Jaworzynę Krynicka do turysty z urazem nogi.
15.02. W tym dniu pełniący służbę ratownicy z Krynicy mieli trzy wyjazdy. Dwa do pomocy Pogotowiu Ratunkowego w dotarciu do domu osoby poszkodowanej w związku z obfitymi opadami śniegu. I jeden na zlecenie policji z prośbą o pomoc w dotarciu w teren leśny.
16.02. Ponownie pomogła Aplikacja ratunek dzięki której udało się zlokalizować turystów, który pobłądzili w rejonie Jaworzyny Krynickiej. Po dotarciu do nich ratowników zostają sprowadzeni do bezpiecznego miejsca.
17.02. Do CSR Krynica dociera zgłoszenie o zasłabnięciu turysty, który znajduje się na szlaku czerwonym prowadzącym z Przehyby na Radziejową. Do poszkodowanego dotarł ratownik dyżurujący na Przehybie i udzielił potrzebnej pomocy.
18.02. W godzinach porannych Ratownicy z RSR Piwniczna transportowali poszkodowaną do Pogotowia z przysiółka na Obidzy Jazowskiej.
W tym samym czasie ratownicy z Krynicy udzielali pomocy mężczyźnie z urazem nogi na szlaku czerwonym z Czarnego Potoku na Jaworzynę Krynicką.
Popołudniu ponownie aplikacja ratunek pomogła w naprowadzeniu na prawidłowy szlak w Beskidzie Niskim
21.02. Ratownik z Banicy został zadysponowany do wyjazdu w kierunku Radocyny w celu udzielenia pomocy turystce z urazem nogi.
23.02. Zespół ratowników z Krynicy w godzinach przedpołudniowych wyjechał w rejon Jaworzyny Krynickiej do turysty z urazem głowy. Poszkodowany został przekazany do karetki Pogotowia.
24.02. Ratownik z Banicy udzielił pomocy młodemu turyście, który doznał urazu w rejonie Magury w wyniku uprawiania turystyki narciarskiej - narty biegowe.
W godzinach wieczornych ratownicy prowadzą działania poszukiwawcze w rejonie Przehyby. (opisywane wcześniej)
25.02. Urazu nogi doznał turysta który poślizgnął się na drodze prowadzącej do schroniska na Jaworzynie Krynickiej. Do zdarzenia wyruszają ratownicy z CSR Krynica którzy po dotarciu na miejsce udzielili pomocy i przetransportowali poszkodowanego do karetki Pogotowia.
Ponownie w rejonie Przehyby miejsce miała wyprawa poszukiwawcza (również opisywana wcześniej)

Mimo zakończonego okresu ferii pamiętajmy że w górach nadal trwa zima. Dalsze wędrówki tylko z odpowiednim wyposażeniem. 
Zachęcamy również do zainstalowania bardzo pomocnej aplikacji RATUNEK.