Sezon wakacyjny w pełni, ruch turystyczny coraz większy dlatego też wszystkim korzystającym z uroków gór przypominamy o numerze ratunkowym 601 100 300 oraz 985, a także po raz kolejny zachęcamy do zainstalowania aplikacji RATUNEK.
Ratownicy GOPR cały czas czuwają nad bezpieczeństwem turystów, w ostatnim czasie kilkakrotnie udzielali pomocy. M.in.
2.07. Ratownicy udzielili pomocy oraz przetransportowali do szpitala turystkę która doznała urazu stawu skokowego w okolicach polany Izwór
3.07. Prowadzone były poszukiwania osoby która udała się do lasu informując najbliższych że zamierza popełnić samobójstwo. Na szczęście poszukiwany mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy
5.07. W godzinach południowych dyżurny CSR Krynica odebrał telefon od Leśniczego który w pobliżu jednej z dróg na stokach Jaworzyny Krynickiej odnalazł osobę która nie daje oznak życia.
W miejsce to natychmiast wyrusza zespół ratowników który po dotarciu na miejsce odnajduje martwego mężczyznę. O zdarzeniu zostaje poinformowany komisariat w Krynicy. Kilka godzin później po oględzinach policji Ratownikom pozostaje smutny obowiązek transportu zwłok z gór.
Tego samego dnia tuż po godzinie 20 ratownicy odbierają zgłoszenie od rowerzysty z informacja że kolega z którym zjeżdżał na rowerze z Jaworzyny w kierunku Szczawnika uległ wypadkowi, ma rozwaloną głowę. Na miejsce jedzie zespół ratowników, który po zaopatrzeniu rowerzysty transportuje go do szpitala.