Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

10 sierpień 2020r.

🚨W niedzielne popołudnie dyspozytor w Stacji Centralnej GOPR w Krynicy otrzymał zgłoszenie z prośbą o pomoc na stokach Wierchomli gdzie Kobieta podczas schodzenia doznała urazu nogi. Na miejsce wyruszyli ratownicy z RSR Piwniczna, którzy zabezpieczyli uraz stawu skokowego i przetransportowali poszkodowaną do własnego samochodu.
🚨W sobotę o godzinie 13 ratownicy pełniący dyżur w Krempnej zostali zadysponowani przez CPR Krosno do rowerzystki, która uległa wypadkowi w okolicach Ożennej. Po dotarciu zebrano wywiad w kierunku covid (wywiad ujemny) oraz zbadano stan ogólny. Poszkodowaną ze złamanym przedramieniem oraz obrzękiem w stawie łokciowym przetransportowano do Krempnej gdzie przekazano pod opiekę męża i swoim samochodem zdecydowali się jechać do szpitala.
🚨W piątek ratownicy CSR Krynica zostali zadysponowani na Krynickie Słotwiny gdzie urazu głowy doznał rowerzysta. Mężczyzna po zaopatrzeniu został przetransportowany samochodem terenowym do szpitala w Krynicy.
🚨W zeszłym tygodniu ratownicy z RSR Piwniczna prowadzili działania poszukiwawcze w rejonie Obidzy, gdzie zaginął 87-letni mężczyzna z demencją. Po niecałych dwóch godzinach mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.
🚨 Oprócz wyjazdów ze Stacji ratunkowych pomocy turystą udzielają również ratownicy pełniący dyżury w dyżurkach terenowych na Jaworzynie Krynickiej, Przehybie, Magurze.

🏞Ze względu na panujące duże upały pamiętajmy o nakryciu głowy oraz odpowiedniej ilości napojów w plecaku. Rozsądnie planujmy wycieczki dopasowując trasę do swojej kondycji a także miejmy na uwadze możliwość występowania nagłych burz i zmian pogody.
Nigdy nie zapominajcie o naładowanym telefonie komórkowym z zapisanym numerem ratunkowym w górach 985 lub 601 100 300 oraz zainstalowaną aplikacją Ratunek.

O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z:
Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, BMW Polska , PKN ORLEN, Tatra, Małopolska