Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985
Deklaracja dostępności

10 września 2021

🚨W piątkowe popołudnie 10 września zostaliśmy poproszenie przez Komisariat Policji w Krynicy o pomoc w przeszukaniu terenu w rejonie Mochnaczki. Policja prowadzi poszukiwania w związku z zaginięciem mężczyzny, pojawiły się przesłanki że może on znajdować się w określonym terenie. Po przeszukaniu wyznaczonego obszaru przez ratowników a także przewodnika z psem z Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR, nie odnaleziono poszukiwanego.
🚨Tuż po powrocie z działań dyspozytor CSR Krynica dostaje zgłoszenie od dwóch turystek które pobłądziły w rejonie Ostrego Wierchu w Beskidzie Niskim i ze względu na słabą widoczność, brak znajomości terenu oraz odpowiedniego oświetlenia nie są w stanie kontynuować wycieczki. Na miejsce wyruszają ratownicy z Krynicy którzy docierają na miejsce wskazane dzięki aplikacji Ratunek. Ratownicy sprowadzają bezpiecznie turystki do samochodu terenowego, którym następnie zostają odwiezione do znajdującego się w dolinie własnego auta.
🚨Przed godziną 22 do Grupy Krynickiej dociera kolejne zgłoszenie, ponownie o pomoc w poszukiwaniach tym razem starszej 90-letniej osoby z demencją w okolicach miejscowości Trzetrzewina. Na miejscu do późnych godzin nocnych działania wspólnie z innymi służbami prowadzą nasi ratownicy, przewodnik z psem a także koledzy z Grupa Podhalańska GOPR.
Nad ranem dociera do nas smutna informacji o znalezieniu zwłok mężczyzny przez przypadkową osobę.
➡O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, Fundacja GOPR
➡Grupę Krynicką wspierają również: