Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985
Deklaracja dostępności

11 grudnia

🚨❄Dzisiaj 11 grudnia, kilka minut po godzinie 14 do Centrali Grupy Krynickiej dotarło zgłoszenie o utracie sił przez jednego z uczestników wycieczki, która miała poruszać się z Łabowskiej Hali w kierunku Cyrli.
Do działań natychmiast zostały zadysponowane zespoły ratowników z Krynicy oraz z Piwnicznej, dyspozytor w między czasie ustalał jak najdokładniejsze położenie turystów.
Po niecałych dwóch godzinach od zgłoszenia do poszkodowanego docierają ratownicy na skuterze oraz nartach skiturowych.
Najbardziej osłabiony i wyziębiony turysta po zabezpieczeniu zostaje przetransportowany skuterem do samochodu terenowego który dojechał najbliżej miejsca, pozostali turyści przy asyście ratowników sami dotarli do pojazdu. Wszyscy samochodem terenowym zostają zwiezieni bezpiecznie do doliny.
Działania zostały zakończone po godzinie 18.
📢W górach mamy wyczekiwaną zimę. Na szlakach w paśmie Jaworzyny Krynickiej pokrywa śnieżna wynosi od 30cm do 50cm w miejscach zawianych.
Wybierając się na szlaki pamiętajcie o odpowiednim wyposażeniu i ubiorze typowym dla turystyki zimowej.
Podstawą do bezpiecznego i sprawnego poruszania się są narty lub rakiety śnieżne.
Nie zapominajcie również naładowanego telefonu z numerami ratunkowymi w górach 601 100 300 i 985
oraz zainstalowaną aplikacją Ratunek
O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, TAURON Polska Energia oraz Land Rover Polska, a działalność naszego Pogotowia współfinansowana jest ze środków Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Grupę Krynicką wspierają również: