Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985
Deklaracja dostępności

12 październik 2022

🚨W dniu dzisiejszym w godzinach południowych ratownicy Grupy Krynickiej zostali poproszeni o pomoc w poszukiwaniach 87- letniego mieszkańca Krynicy, który w nocy opuścił miejsce zamieszkania.
Kilka minut po zgłoszeniu do CSR Krynica dotarła informacja z Komenda Miejska Policji w Nowy Sączu o odnalezieniu mężczyzny i prośba o pomoc gdyż znajduje się w trudno dostępnym korycie potoku. Po dotarciu na miejsce, zespół ratowników w asyście Policjantów udziela pomocy nieprzytomnemu poszkodowanemu z podejrzeniem głębokiej hipotermii a następnie po zabezpieczeniu transportuje Go do pojazdu czterokołowego, którym zostaje przewieziony w miejsce przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
🚨Ponadto w ostatnich dniach Nasi ratownicy udzielali pomocy turystom m.in. w rejonie Jaworzyny Krynickiej, Radziejowej i Rytra oraz prowadzili działania poszukiwawcze w okolicach Piwnicznej.
➡O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, TAURON Polska Energia oraz Land Rover Polska, a działalność naszego Pogotowia współfinansowana jest ze środków Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
➡Grupę Krynicką wspierają również: