Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

17 sierpnia

Za nami kolejny wakacyjny tydzień, przedstawiamy krótkie podsumowanie naszych ostatnich działań:
🚨W niedziele Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR zabezpieczali zawody „Dare To Be Maraton MTB Piwniczna-Zdrój ” w paśmie Radziejowej w czasie, których udzielili pomocy dwójce rowerzystów.
🚨W tym samym dniu ratownik pełniący dyżur na Jaworzynie Krynickiej udzielił pomocy mężczyźnie z urazem głowy.
🚨W sobotę po godzinie 16 do CSR Krynica wpłynęło zgłoszenie o wypadku rowerzystki w rejonie Eliaszówki. Do zdarzenia zadysponowani zostali ratownicy pełniący służbę w RSR Piwniczna, którzy po szybkim dotarciu na miejsce zaopatrzyli poszkodowaną z urazem głowy oraz żeber a następnie przetransportowali do czekającej w dolinie karetki pogotowia.
🚨Godzinę później dyspozytor Stacji Centralnej w Krynicy odebrał zgłoszenie od turystów, którzy zagubili się w rejonie wzniesienia Liwocz na Pogórzu Ciężkowickim. W czasie rozmowy telefonicznej zostali oni naprowadzeni przez ratownika na właściwą drogę, po czym udaje im się dotrzeć do swojego samochodu.
🚨W piątek oraz w sobotę 14-15 sierpnia nasi Ratownicy z Sekcji Operacyjnej Gorlice zabezpieczali biegi Ultramaraton Magurski w Beskidzie Niskim. W czasie zabezpieczenia dwukrotnie udzielali pomocy poszkodowanym biegaczom.
🚨W czwartek ratownicy z RSR Piwniczna zostali zadysponowani do wypadku na górze Kicarz, gdzie pomocy potrzebował mężczyzna z urazem uda. Po dotarciu na miejsce i zaopatrzeniu poszkodowanego został on przetransportowany do karetki pogotowia.
🚨W środę w godzinach popołudniowych do CSR Krynica wpłynęło zgłoszenie z prośbą o pomoc turyście, który z powodu kontuzji nie był w stanie kontynuować wycieczki na Jaworzynę Krynicką. Po dotarciu na miejsce goprowcy przetransportowali mężczyznę do dolnej stacji kolei.
🚨We wtorek zespół ratowników z Krynicy wyjechał do wypadku rowerzysty w rejonie Bacówki nad Wierchomlą. Po dotarciu do zdarzenia i zaopatrzeniu złamanej kończyny górnej, poszkodowany został przetransportowany do Krynickiego szpitala.
W miniony weekend ratownicy Grupy Krynickiej brali również udział w projekcie 28 marzeń-niepełnosprawni w drodze na szczyt w ramach którego pomagali Podopiecznym OREW Działdowo w zdobyciu dwóch szczytów Korony Gór Polski znajdujących się na naszym terenie -Radziejowej oraz Lackowej. Zdobywcom serdecznie gratulujemy🥇

O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z:
Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, BMW Polska , PKN ORLEN, Tatra, Małopolska.