Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

20-26 stycznia 2020r.

Pisaliśmy o wypadkowości na stokach narciarskich, jednak poprzedni tydzień to także wyjazdy ratowników pełniących służbę górską.

We wtorek 21 Stycznia chwilę po godzinie 14 do CSR Krynica dotarło zgłoszenie o kobiecie która doznała urazu na ścieżce w koronie drzew na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Do działań zadysponowani zostali ratownicy pełniący dyżur ośrodku narciarskim, którzy po zaopatrzeniu złamanej ręki przetransportowali poszkodowaną do karetki GOPR, którą została następnie przewieziona do szpitala.

Czwartek 23 stycznia pomocy potrzebował mężczyzna z urazem nogi na szlaku prowadzącym na górę Parkową. Mężczyzna ten po zaopatrzeniu został zwieziony do Krynickiego szpitala.

W sobotę pełniący służbę w RSR Piwniczna zostali poproszeni o pomoc pogotowiu w transporcie w trudnym terenie z jednego z Piwniczańskich Przysiółków.

W Niedziele 26.01. Ratownicy z CSR Krynica zostali zadysponowani na górę Parkową do nieprzytomnej turystki w rejonie polany Michasiowej. Poszkodowana która trakcie działań ratowników odzyskała przytomność z urazem głowy i kręgosłupa lędźwiowego została przetransportowana do karetki pogotowia.

Uważajmy spacerując po szlakach ponieważ w wielu miejscach występują oblodzenia.

Przypominamy numer ratunkowy w górach: 985 lub 01 100 300