Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

21 luty 2021r.

W niedziele 21 lutego, kilka minut po godzinie 17 ratownik dyżurujący w stacji ratunkowej w Banicy został poinformowany o zaginięciu kobiety w wieku ok. 60 lat w rejonie góry Obszar w Beskidzie Niskim. Ratownik skuterem śnieżnym wyruszył w rejon zaginięcia, w tym samym czasie w CSR Krynica do wyjazdu szykowały się kolejne zespoły. W ciągu niecałej godziny poszukiwana Kobieta została odnaleziona przez Ratownika który pierwszy wyruszył w teren i w stanie ogólnym dobrym przetransportowana do dyżurki
🚨We wtorek zostaliśmy poproszeni przez
Grupa Podhalańska GOPR
o pomoc w poszukiwaniach mężczyzny w Gorcach. Na miejsce wyjechał zespół ratowników z Piwnicznej, którzy po dotarciu na miejsce rozpoczęli działania w terenie oraz kolejny zespół z CSR Krynica, który został zawrócony z drogi.
Poszukiwany mężczyzna został odnaleziony w dobrym stanie.
🚨W nocy z wtorku na środę ratownicy z RSR Piwniczna zostali poproszeni o pomoc pogotowiu w dotarciu do Kobiety z podejrzeniem udaru na jednym z Piwniczańskich przysiółków. Ratownicy po podebraniu załogi ZRM dotarli na miejsce a następnie przetransportowali poszkodowaną do karetki.
🚨Dziś tj. czwartek 25 lutego ratownicy z CSR Krynica udzielali pomocy turyście który uległ wypadkowi na nartach w rejonie Jaworzyny Krynickiej. Mężczyzna po zabezpieczeniu kontuzji kończyny dolnej został przetransportowany do szpitala.