Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

28 lipiec 2020r.

W dniu dzisiejszym tj. 28.07. w godzinach południowych Ratownicy GOPR Krynica zostali zawiadomieni o potrzebie pomocy Kobiecie, która podczas wycieczki nad Krynickimi Słotwinami doznała urazu nogi. Zespół ratowników po dotarciu na miejsce i zaopatrzeniu przetransportował Kobietę do Krynickiego szpitala.
🚨W niedziele ok. godziny 13 dyżurny CSR Krynica odebrał zgłoszenie o potrzebie pomocy na trasie prowadzącej z Jaworzyny Krynickiej w kierunku Krynicy gdzie pomocy potrzebowała 64-letnia Kobieta, która doznała urazu stawu skokowego. Na miejsce zadysponowany został ratownik pełniący dyżur na Jaworzynie Krynickiej, który po dotarciu i zabezpieczeniu przetransportował poszkodowaną do karetki pogotowia.
🚨Kilka godzin później ponownie na stokach Jaworzyny Krynickiej potrzebował pomocy mężczyzna, który zasłabł schodząc ze szczytu. Również zadysponowany został ratownik pełniący dyżur na szczycie, który po udzieleniu pomocy przekazał poszkodowanego pod opiekę rodziny.
🚨W tym samym czasie ratownik z Przehyby udziela pomocy mężczyźnie który doznał kontuzji w wyniku upadku na szlaku.

🚨🚨W sobotę kilka minut po godzinie 23 dyżurny CSR Krynica odebrał zgłoszenie o zagubieniu się czwórki turystów –Rodziców z dziećmi w rejonie Kotylniczego Potoku pod Radziejowa.
Do działań natychmiast zostają zadysponowani ratownicy z RSR Piwniczna a także GP GOPR Sekcja Szczawnica.
Po niecałej godzinie czasu ratownicy z Piwnicznej docierają na quadach do zaginionych, którzy są w dobrej kondycji. Po dotarciu na miejsce ratowników ze Szczawnicy odtransportowują Oni rodzinę samochodem terenowym do schroniska na Przehybie.

O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z:
Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, BMW Polska , PKN ORLEN, Tatra, Małopolska