Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

3-4 październik 2020r.

W niedziele po godzinie 17 dyżurny CSR Krynica otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 65-letniego grzybiarza w rejonie Podjaworza w Ptaszkowej. Zaginiony ok. godziny 8 rano odłączył się od towarzyszy i od tej pory nie było z Nim kontaktu.
Na miejsce działań ze względu na zbliżającą się noc oraz choroby na które leczy się poszukiwany zostały pilnie zadysponowane zespoły ratowników z CSR Krynica, RSR Piwniczna a także Ochotnicy którzy odpowiedzieli na system powiadamiania SMS.
Po dotarciu na miejsce i rozpoczęciu działań wspólnie z Policja oraz Strażą Pożarną, do sztabu dotarła informacja o odnalezieniu się mężczyzny, który cały i zdrowy po zabłądzeniu dotarł do miejsca zamieszkania.
🚨W południe ratownicy pełniący służbę w Stacji Centralnej w Krynicy zostali powiadomieni o wypadku rowerowym w okolicach Polany Gwiaździstej między Bacówka nad Wierchomlą a Runkiem. Na miejsce wyruszył zespół Ratowników, którzy po dotarciu zaopatrzyli poszkodowaną z urazami kręgosłupa oraz barku a następnie samochodem terenowym przetransportowali do miejsca przekazania ZRM.
🚨W sobotę po 16 do wypadku rowerowego doszło w okolicach Łabowskiej Hali. Do działań zadysponowano ratowników samochodem Land Rover, którzy udzielili pomocy a następnie przekazali poszkodowanego do czekającej w dolinie karetki pogotowia.
🏞️O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z:
Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU ,Plus, BMW Polska, PKN ORLEN, Tatra, Małopolska