Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

9-10 stycznia 2021r.

Pomimo iż stoki narciarskie są zamknięte dla amatorów białego szaleństwa a śniegu w górach nie jest na tyle ile moglibyśmy spodziewać się o tej porze roku, nie możemy narzekać na brak pracy.
🚨W sobotę ratownicy z CSR Krynica zostali zadysponowani do zasłabnięcia turysty w rejonie Jaworzyny Krynickiej. Mężczyzna samochodem terenowym został ewakuowany do doliny.
🚨W niedziele przed godziną 12, dyspozytor CSR otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie który doznał urazu nogi w okolicach Cyrli. Na miejsce zadysponowany został zespół ratowników pełniący służbę w RSR Piwniczna. Po dotarciu i zaopatrzeniu, poszkodowany został ewakuowany do do własnego środka transportu.
🚨Chwilę później kolejne zgłoszenie o wypadku turystycznym, tym razem na szlaku zielonym prowadzącym na Jaworzynę Krynicką. Do zdarzenia zadysponowani zostali ratownicy pełniący dyżur na Jaworzynie, którzy po zaopatrzeniu Kobiety z urazem nogi oraz podejrzeniem urazu kręgosłupa, transportują poszkodowaną do doliny Czarnego Potoku, gdzie czeka zadysponowana wcześniej karetka pogotowia.
🚨W tym samym czasie zespół ratowników będący w rejonie Przełęczy Krzyżowej zostaje powiadomiony o zaginięciu czwórki dzieci. Natychmiast zostają zadysponowane quady do przeszukania najbliższego terenu. Na szczęście w krótkim czasie jednemu z ratowników udało się odnaleźć całą czwórkę. Tym razem obeszło się tylko na strachu.
➡Pamiętajmy że mimo iż w górach nie ma dużej ilości śniegu szlaki są miejscami mocno oblodzone. Prosimy o zachowanie ostrożności.
➡O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z:
Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU,Plus,BMW Polska,PKN ORLEN,Tatra,Małopolska.