Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985
Deklaracja dostępności

Akcja Ratunkowa - Prehyba

🌨🚨Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych, ratownicy z Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej, przeprowadzili ewakuację 14 osób ze schroniska na Przehybie. Byli to uczestnicy obozu sportowego (uczniowie szkół podstawowych), którzy mieszkali w schronisku.
🌨Po nocnych obfitych opadach mokrego śniegu, kilka drzew wzdłuż drogi prowadzącej z Gabonia na Przehybę połamało się uszkadzając linię energetyczna i telefoniczną. W związku z pogarszającymi się warunkami w górach (obfite opady śniegu, nieprzetarte szlaki, licznie połamane drzewa) organizatorzy podjęli decyzje o ewakuacji uczestników. Dojazd do schroniska zatarasowany był powalonymi drzewami. Ratownicy GK GOPR razem z pracownikami firmy Tauron (naprawiającymi linię energetyczną) przy pomocy pił spalinowych usunęli drzewa. Wszystkie dzieci całe i zdrowe zostały zwiezione do Gabonie skąd odebrali je rodzice.
➡O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, TAURON Polska Energia oraz Land Rover Polska a działalność naszego Pogotowia współfinansowana jest ze środków Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Grupę Krynicką wspierają również:
📢Każdy z Was może nas wesprzeć poprzez przekazanie 1,5% podatku na Fundacja GOPR
➡KRS: 0000607021⬅
➡Cel szczegółowy: Grupa Krynicka GOPR