Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985
Deklaracja dostępności

Koniec lutego

Oprócz natłoku prac związanych ze zbiórką i dalszym rozdysponowaniem darów dla Ukrainy, nie możemy zapomnieć o naszej codziennej służbie w górach.
Ze względu na trwający sezon zimowy prawie codziennie dochodzi do wypadków na górskich szlakach.
Końcówka zeszłego tygodnia to m.in.
🚨W niedziele Ratownicy zostali zadysponowani w okolice schroniska na Jaworzynie gdzie urazu nogi doznała dorosła osoba
🚨W Sobotę w godzinach popołudniowych na Górze Parkowej starsza osoba doznała urazu stawu kolanowego. Została Ona zabezpieczona i ewakuowana przez zespół ratowników w rejon deptaka gdzie następnie przekazano Ją do ZRM.
🚨W piątek Ratownicy z CSR Krynica zostali zadysponowani do schroniska na Łabowskiej Hali gdzie pomocy oczekiwała osoba z obrzękiem dróg oddechowych, przebadana została ewakuowana w dolinę gdzie przejęła Ją załoga Karetki.
🚨W czwartek ratownicy z Piwnicznej zostali zadysponowani do poszukiwań dziecka w rejonie Radwanowa, które na szczęście odnalazło się w bardzo krótkim czasie.
🚨W Środę Ratownik z Terenowej Stacji Ratunkowej w Banicy został zadysponowany do turystki która doznała urazu nogi na szlaku w okolicach Wołowca.
➡O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, Fundacja GOPR
➡Grupę Krynicką wspierają również:
🏔Pomóc może każdy z Was przekazując swój 1% podatku na naszą działalność.
➡KRS: 0000607021⬅
➡Cel szczegółowy: Grupa Krynicka GOPR.⬅