Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

Kurs I-stopnia 2020r. -cz.2

W miniony weekend 21-23 lutego odbyła się kolejna zimowa część kursu I stopnia dla ratowników kandydatów naszej grupy. Bazą zajęć było schronisko na Hali Łabowskiej, w rejonie którego odbyły się także zajęcia praktyczne. W ciągu trzech dni i nocy kandydaci na ratowników zapoznawali się z takimi zagadnieniami jak lawinoznawstwo, ratownictwo lawinowe, poszukiwania osób zaginionych a także także transport osób poszkodowanych w warunkach zimowych.

W ostatnich dniach mimo okresu ferii, w górach zanotowaliśmy stosunkowo małą wypadkowość.
14.02. Ratownicy z CSR Krynica zostali zadysponowani do ośrodka narciarskiego Słotwiny w celu transportu poszkodowanego narciarza do szpitala.
15.02. Zgłoszenie z okolic Łabowskiej Hali. Dziecko z powodu silnych bólów brzucha nie jest w stanie kontynuować wycieczki. Do działań wyjeżdżają ratownicy z CSR Krynicy, którzy pojazdem gąsienicowym docierają do poszkodowanego i następnie ewakuują go w noszach do samochodu terenowego a następnie do szpitala
22.02 Dyżurni z RSR Piwniczna zostali zadysponowani na prośbę CPR do jednego z przysiółków do osoby z bólami w klatce piersiowej. Poszkodowany zostaje przetransportowany do karetki
23.02 Popołudniu w okolicach Bacówki nad Wierchomlą urazu nogi doznaje 22 letnia dziewczyna. Na miejsce docierają ratownicy z Krynicy samochodem terenowym i po zaopatrzeniu ewakuują poszkodowaną do Krynickiego szpitala.