Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985
Deklaracja dostępności

Weekend 9-10 wrzesień 2021r.

Za nami piękny jesienny weekend. Ładna pogoda przełożyła się na duży ruch na szlakach a ten z kolei na zwiększoną wypadkowość.
🚨W sobotnie popołudnie ratownik dyżurny z Przehyby udzielił pomocy Rodzinie, w której jedno z małych dzieci doznało urazu kończyny dolnej, w następstwie czego Rodzice nie byli w stanie kontynuować wycieczki. Po udzielonej pomocy wszyscy zostali przetransportowani do doliny przez zespół GOPR z Piwnicznej.
🚨W tym samym czasie zespół ratowników z Krynicy został zadysponowany na górę Parkową, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia u 65-letniego mężczyzny. Niestety mimo podjętych wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego zabiegów resuscytacyjnych, życia mężczyzny nie udało się uratować.
🚨W godzinach nocnych ratownicy zostali wezwani do Bacówki nad Wierchomlą, gdzie urazu głowy doznała 40-letnia kobieta. Po dotarciu na miejsce, przebadaniu i udzieleniu pomocy, poszkodowana została przetransportowana do doliny Szczawnika a następnie przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.
🚨W niedzielne popołudnie zespół z CSR Krynica zadysponowany został do doliny Czarnego Potoku, gdzie pomocy potrzebował mężczyzna z urazem głowy. Po udzieleniu pomocy, poszkodowany przekazany został pod opiekę załogi karetki pogotowia.
➡O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, Fundacja GOPR
➡Grupę Krynicką wspierają również: