Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

Wtorek 15 września

🚨W niedziele w godzinach wieczornych na drodze prowadzącej z Przehyby w kierunku Gabonia doszło do groźnego wypadku rowerzysty. Mężczyzna zjeżdżając w dół wypadł z mostku i wpadł do potoku. Do działań zadysponowani zostali ratownicy pełniący służbę w Stacji Ratunkowej w Piwnicznej, którzy dzięki zgłoszeniu z aplikacji Ratunek bardzo szybko zlokalizowali i dotarli do poszkodowanego.
Mężczyźnie z urazami kończy dolnej oraz górnej została udzielona pomoc a następnie po zabezpieczeniu urazów został przetransportowany do Gabonia gdzie gdzie oczekiwała karetka pogotowia.

🚨Dzień wcześniej w sobotę również do wypadku rowerowego doszło na trasach rowerowych w ośrodku Słotwiny Arena, mężczyzna w wieku 23 lat doznał bolesnego urazu barku. Do działań wyruszyli ratownicy z CSR Krynica, którzy zaopatrzyli a następnie przetransportowali poszkodowanego do Krynickiego szpitala.
🚨Był to drugi wypadek na trasach zjazdowych w minionym tygodniu, kilka dni wcześniej rowerzysta w wyniku upadku złamał rękę. Ratownicy którzy dotarli na miejsce zaopatrzyli otwarte złamanie kości przedramienia i przetransportowali poszkodowanego do szpitala.

O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z:
Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, BMW Polska , PKN ORLEN, Tatra, Małopolska.