Numer Ratunkowy w górach 601 100 300 lub 985

Poszukiwania 1 września

🚨W środę 1 września chwilę po godzinie 19 zostaliśmy poproszeni o pomoc w działaniach poszukiwawczych w miejscowości Gołkowice. Poszukiwano kobiety która połączyła się z numerem 112 i przekazała w języku niemieckim iż uległa wypadkowi a następnie kontakt się urwał. CPR ustalił przybliżoną lokalizację telefonu w rejonie Gołkowic.
Ponad dwudziestu ratowników GOPR oraz przewodnicy z psami z Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR a także inne służby przeszukiwały teren we wskazanym rejonie, następnie rozszerzono teren poszukiwań w rejon Złomistego Wierchu w Paśmie Radziejowej. W trakcie działań które nie przyniosły rezultatu Policja poinformowała o ponownym dokładniejszym namierzeniu telefonu zaginionej osoby w rejonie Bukowiny Tatrzańskiej. Tym samym działania w naszym terenie zostały zakończone po 3 w nocy i przeniesione na teren Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR.
Jak dowiedzieliśmy się dnia 3.09 zaginiona została odnaleziona martwa na terenie Słowacji w rejonie przełęczy Rohatka w Tatrach.
Do wszystkich wychodzących w góry apelujemy o instalacje aplikacji Ratunek, dzięki której w razie potrzeby możemy wysłać swoje położenie bezpośrednio do ratowników.
➡O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, Fundacja GOPR
➡Grupę Krynicką wspierają również: